"Hal helyett hálót!" Önfoglalkoztatás állami segítséggel.

Semmi sem az aminek látszik.

 

 

FELEMELT FEJJEL PROGRAM TERVE

Idill 

Törvényi hivatkozás:

A foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló 1991. évi IV. törvény (a továbbiakban: Flt.) 20. §-a (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján született 6/1996. (VII. 16.) MüM rendelet A foglalkoztatást elősegítő támogatásokról, valamint a Munkaerő-piaci Alapból foglalkoztatási válsághelyzetek kezelésére nyújtható támogatásról.

A programterv törvényi cikkelye: II. Intenzív álláskeresés támogatása fejezete:

26/A. § (2)

a.) Célcsoport:

 

(Azoknak a személyeknek a köre, akik munkaerőpiaci-helyzetének javítására a program irányul.) A munkaügyi központ nyilvántartásában szereplő munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetben levő regisztrált álláskeresők, és/vagy nem regisztrált, de regisztrációra, együttműködésre kész inaktívak, akik gyermekvédelmi kedvezményre jogosultak és legalább egy kiskorú gyermeket nevelnek.

 Részletesebben: Azok a tartós munkanélküliek, akik általános iskolás és/vagy középiskolás és/vagy főiskolás, egyetemista gyermekeket nevelnek, látnak el, támogatnak, nagy áldozatvállalással és kivívták környezetük (lakóhely, iskola, önkormányzat, valamilyen civil szervezet) őszinte megbecsülését. A kiválasztás alapja a szociális helyzet, a hagyományos kritériumok szerint, a polgármester és a jegyző véleménye, az iskolaigazgató és az osztályfőnök véleménye, a gyermekvédelmi felelős véleménye.

A véleményalkotás formája, írásos elemzés. A döntés a vezető, a mentorok dolga. Az előzetes szűrést a munkaügyi kirendeltségek és a polgármesteri hivatalok végzik. A végső döntést a Megyei Munkaügyi Központ igazgatója és a programért felelős hivatalnok hagyja jóvá, egyetértési joggal.

 

b.) A program megvalósításának területe:

 

Az eredeti megyei szintű program helyett, 10 település: Salgótarján; Etes; Karancsalja; Karancslapujtő; Karancsberény; Karancskeszi; Egyházasgerge; Mihálygerge; Litke; Ipolytarnóc. Indoklás: Lehetne ugyan kevesebb, vagy több település is, de szükséges a távolságnak a költségvetés és a létszám arányát tükröznie. Így reális mintavétel szerint van város, ahol 10 fölött lenne a létszám, a kisebb településeknél 10 alatt. Ez nagyjából modellezi a mentorok és a vezető fajlagos utazási költségeit.

 sorelválasztó

 

c) A program tartalma:

 

A kedvezményezettek képzésben, folyamatos mentori segítségben részesülnek a program ideje alatt. A programban két szint szerint lehet részt venni. Az első szintben a kedvezményezettek lehetőséget kapnak annyi élelmiszer megtermelésére, amennyi az eltartott gyerekek egészséges fejlődéséhez szükséges. A második szintben a kedvezményezett, egy munkavállaló keresetének megfelelő jövedelemre tesz szert, mint önfoglalkoztató; őstermelő és/vagy kisiparos, kiskereskedő, vagy mezőgazdasági, feldolgozóipari vállalkozó, illetve szolgáltató.

I. Alprogram. „A jóllakott gyermek.”

1) A 2/a pontban általánosan jellemzett célcsoport leírása: Azok a nagyon leszakadt, apátiában élő és/vagy depressziós klinikai tüneteket produkáló szülők, akik mentori segítséggel, minimális szakmai felkészítés után rendszeres mentori* és bázisvezetői** segítség mellett tudnak vállalni kisállattartást, kertművelést, annak érdekében, hogy saját fehérje és vitaminforrással rendelkezzen a gyermek (ek) táplálásához.

 

2) Munkaerő piaci szolgáltatások, programelemek:

- Egy 60 órás rekreációs, mentálhigiénés tréning és szakmai előadás.

- A felkészülés ideje alatt alapvető élelmiszer csomag.

- A legalább 200ezer forintot elérő összértékű anyagi segítségnyújtás: 1 vemhes kecske; 20-30 tyúk; 10 kacsa; 5 választási malac(mangalica és /vagy vietnámi csüngő hasú); alapanyagok ólakhoz; vetőmag (a kert nagyságától függően) A növényekkel a feltételekhez és a család ízléséhez kell alkalmazkodni, de prioritása van a következőknek: Burgonya, borsó, bab, zöldségek, takarmánytök, étkezési tök sütőtök, uborka, paprika, paradicsom.

- Szükség szerinti szakmai, technikai, termeléstechnológiai (pl. palánta nevelés), kommunikációs segítség a bázisgazdától.

- Folyamatos szervezési, személy és anyagszállítási, életvezetési, mentális, segítség a mentortól, illetve annak közvetítésével.

- Rendkívüli anyagi segítség krízishelyzetben és általános jogi segítség a programigazgatón keresztül a program lebonyolítójától.

- Termék, terményértékesítési lehetőség a program lebonyolítóján keresztül.

A kedvezményezettek mezőgazdasági, és/vagy kézműves tevékenysége nem számít munkaviszonynak, továbbra is jogosult a jövedelempótló támogatásra, a program ideje alatt ezt a szolgáltatást folyamatosan élvezi, mert a tevékenysége egyenértékű a 4 órás foglalkoztatottságból eredő jogszerzéssel.

 

3) A kedvezményezett kötelezettségei:

Elsődleges feladata, a háztartás számára (részben) szükséges élelmiszer megtermelése, gyermekének ellátása és szigorú napirend szerinti nevelése (iskolába járás, házi feladatok elkészítése, tanulás, házi munka).

Köteles részt venni a Megyei Munkaügyi Központ által szervezett felkészítésen. A program célkitűzéseit kétoldalú szerződésben kell vállalnia, a szerződésszegés felelősségének, szankciójának vállalása mellett.

Köteles végrehajtani a vállalt feladatot, a mentor és a bázisgazda útmutatása szerint. A gazdasági tevékenységéről feljegyzést készít, a mentor és a bázisgazda útmutatása alapján.

sorelválasztó

 

 

II. Alprogram: „Út a munkába.”

1) A 2/a pontban általánosan jellemzett célcsoport leírása: Azok a nagyon leszakadt, apátiából és/vagy depresszióból aktív munka által gyorsan kihozható szülők, akik mentori segítséggel, minimális szakmai felkészítés után, rendszeres mentori* és bázisvezetői** segítség mellett tudnak vállalni kisállattartást, és/vagy nagyállattartást, kertművelést, és/ vagy szántóföldi művelést, annak érdekében, hogy ezzel a tevékenységgel, egy fő számára legalább egy minimálbérnek megfelelő jövedelmet ki tudjanak termelni.

 

2) Munkaerő piaci szolgáltatások, programelemek:

- A kedvezményezett részt vesz egy 120 órás rekreációs tréninggel bevezetett állattenyésztési, növénytermesztési tárgyú szakmai felkészítésen, amelyben helyet kapnak vállalkozási ismeretek is. (A feltétel, hogy a mentori kapcsolatfelvétel alapján meg lehessen állapítani a tartós, fegyelmezett munkavégzésre való hajlandóságot, készségeket.)

- A tanfolyam 1 hónapja alatt a Megyei Munkaügyi Központ bért folyósít a törvényben meghatározott mértékben.

- A tanfolyam ideje alatt, a program lebonyolítója, a célcsoportnak járó kontingens terhére alapvető élelmiszer csomagot ad.

- A kedvezményezett 1 milló Ft. értékben kap állatokat, alapanyagot ólakra: Az állatok: Legalább 1 szarvasmarha(tejelő), vagy 3 kecske, 20 választási malac, 50-100 csirke, 20-50 kacsa. Növénytermesztésre a terület méretétől függően fóliázásra és/vagy szántóföldi gabona, ipari növény, gyümölcs, zöldség és takarmánytermelésre kap anyagiakat. Föld bérlését csak nagyon indokolt esetben és kis mértékben engedi a program, míg a földvásárlást, optimális mértékben, a lebonyolító szervezet osztatlan tulajdonlásával, központi célokra preferálja. Az esetek egyedi mivoltából fakadóan lesz komoly előkészítő munkája a bázisgazdai, mentori teamnek és a programigazgatónak.

- Szükség szerinti szakmai, technikai, termeléstechnológiai (pl. palánta nevelés), kommunikációs segítség a bázisgazdától.

- Folyamatos szervezési, személy és anyagszállítási, életvezetési, mentális, segítség a mentortól, illetve annak közvetítésével.

- Rendkívüli anyagi segítség krízishelyzetben és általános jogi segítség a programigazgatón keresztül a program lebonyolítójától.

- Termék, terményértékesítési lehetőség a program lebonyolítóján keresztül.

- Státusától függően önállóan értékesíthet, de ettől függetlenül a mentor irányítását el kell fogadnia.

- Segítség vállalkozóvá váláshoz, az őstermelői igazolvány kiváltásához, könyveléshez.

- A kedvezményezett, a tanfolyam elvégzése után még 10 hónapon keresztül kapja szociális segélyt, a program második évében önfenntartóvá kell válnia, a program végéig térítésmentes mentori és program-lebonyolítói segítséggel.

 

3) A kedvezményezett kötelezettségei:

Elsődleges feladata, a háztartás számára (részben) szükséges élelmiszer megtermelése, gyermekének ellátása és szigorú napirend szerinti nevelése (iskolába járás, házi feladatok elkészítése, tanulás, házi munka).

Fel kell készülni, a tevékenység önfenntartására. A mentoron keresztül a programigazgató felé számszerűen ki kell mutatni a javak fölhalmozásának tényét, amihez a takarékosság elvét kell követni.

Köteles részt venni a Megyei Munkaügyi Központ által szervezett felkészítésen. A program célkitűzéseit kétoldalú szerződésben kell vállalnia, a szerződésszegés felelősségének, szankciójának vállalása mellett.

Köteles végrehajtani a vállalt feladatot, a mentor és a bázisgazda útmutatása szerint. A gazdasági tevékenységéről feljegyzést készít, a mentor és a bázisgazda útmutatása alapján.sorelválasztó

 

 

III. Alprogram: Projektek

1)         A célcsoport azonos az I, II; alprogram célcsoportjaival, ill. lakóhely tekintetében a városban, tömblakásban lakó munkanélküliek.

2)         Munkaerő piaci szolgáltatások, programelemek:

- A kedvezményezett részt vesz egy 120 órás rekreációs tréninggel bevezetett állattenyésztési, növénytermesztési városi tömblakásban lakók az alább felsorolt szakmák szerinti tárgyú szakmai felkészítésen, amelyben helyet kapnak vállalkozási ismeretek is. (A feltétel, hogy a mentori kapcsolatfelvétel alapján meg lehessen állapítani a tartós, fegyelmezett munkavégzésre való hajlandóságot, készségeket.)

- A kedvezményezett, amennyiben az önálló vállalkozói formát választja, 1,5-2 millió forint értékben kap a választott szakma gyakorlásához szükséges alapanyagot, szerszámokat. Ha a főtevékenysége szerint a II. alprogramban vesz részt a kézműves és mezőgazdasági tevékenységre összesen adható 1-1,5 millió. Lehetőség van, az I. alprogram résztvevőinek a működő szakmákban bedolgozásra.

- A tanfolyam 1 hónapja alatt a Megyei Munkaügyi Központ bért folyósít a törvényben meghatározott mértékben.

- A tanfolyam ideje alatt, a program lebonyolítója, a célcsoportnak járó kontingens terhére alapvető élelmiszer csomagot ad.

- Folyamatos szervezési, személy és anyagszállítási, életvezetési, mentális, segítség a mentortól, illetve annak közvetítésével.

- Rendkívüli anyagi segítség krízishelyzetben és általános jogi segítség a programigazgatón keresztül a program lebonyolítójától.

- Termék, terményértékesítési lehetőség a program lebonyolítóján keresztül.

- Státusától függően önállóan értékesíthet, de ettől függetlenül a mentor irányítását el kell fogadnia.

- Segítség vállalkozóvá váláshoz, a vállalkozói igazolvány kiváltásához, könyveléshez.

- A kedvezményezett, a tanfolyam elvégzése után még 10 hónapon keresztül kapja szociális segélyt, a program második évében önfenntartóvá kell válnia, a program végéig térítésmentes mentori és program-lebonyolítói segítséggel.

 

Ebben a tevékenységi körben főállásban, vállalkozásban, vagy mellékállásban, bedolgozási formában végezhető foglalkozások találhatók. A felsorolás csak iránymutatást jelent. A referenciaprogramban ezekből a nagyobb beruházást igénylők még nem szerepelnek. A végső döntésben figyelembe kell venni a célcsoportban található készségeket, képességeket.

Mindkét alprogramban, de különösen a másodikban a következő önálló munkát jelentő tevékenységek jelenhetnek meg területileg esetleg egyenlőtlen eloszlásban is.

  • Monokultúrás, fóliás növénytermesztés
  • Hűtőházas és egyéb tartósítás.
  • Húsfeldolgozás, kisvágóhíd.
  • Tejtermékek tárolása szállítása eladása.
  • Zöldségárús (alkalmazott)
  • Tésztagyártás.
  • Kereskedő

A tevékenységet vállalkozásban végzők, a mentortól segítséget kapnak az önfoglalkoztatóvá válás kapcsolt pályázatként való hatékony kezelésére.

Az állattenyésztés és növénytermesztéstől eltér a kézműves projektek sora, amelyeket a legkönnyebb elkezdeni.

  • Vályogverés
  • Fazekasság, kerámia
  • Kosárfonás
  • Bőrmunkák
  • Szövés
  • Kötélverés
  • Szabó-varró munka
  • Gyöngyfűzés
  • Tűzzománc

3) A kedvezményezett kötelezettségei:

Elsődleges feladata, a napi 8 óra munkavégzés, gyermekének ellátása és szigorú napirend szerinti nevelése (iskolába járás, házi feladatok elkészítése, tanulás, házi munka).

Fel kell készülni, a tevékenység önfenntartására. A mentoron keresztül a programigazgató felé számszerűen ki kell mutatni a javak fölhalmozásának tényét, amihez a takarékosság elvét kell követni.

Köteles részt venni a Megyei Munkaügyi Központ által szervezett felkészítésen. A program célkitűzéseit kétoldalú szerződésben kell vállalnia, a szerződésszegés felelősségének, szankciójának vállalása mellett.

Köteles végrehajtani a vállalt feladatot, a mentor és a bázisgazda útmutatása szerint. A gazdasági tevékenységéről feljegyzést készít, a mentor és a bázisgazda útmutatása alapján.

 

d.) A programban, valamint az egyes programelemekben való részvétel feltételei.

(Az ahhoz szükséges dokumentumok köre és tartalma.)

 

1)      A leendő kedvezményezett szándéknyilatkozatát a programban való részvételre, előre szerkesztett formanyomtatványon. (Jelentkezési lap.)

2)      Gyermekvédelmi Kedvezményre való jogosultságról való igazolás a jegyzőtől.

3)      Iskolalátogatási igazolás a gyermekek után; Fénymásolat a legutóbbi bizonyítványról.

4)      Környezettanulmány a mentor részéről. (Tartalmazza a lakás és a telek adatait; a lakásba bejelentett személyek számát, az eltartottakat; a gyermekek ellátásának körülményeit; a szülő, szülők jövedelmi viszonyait (bevallás alapján) az eddigi növénytermesztési és állattartási gyakorlatot. Ellen jegyzi a helyi gyermekvédelmi előadó, vagy védőnő és az iskolaigazgató vagy osztályfőnök.

5)      Együttműködési szerződés a kedvezményezett és a lebonyolító szervezet képviselője között. Ellen jegyzi a programigazgató, a mentor és Munkaügyi Központ Igazgatója (képviselője). Tartalmazza, a program alapvető adatait; a kedvezményezett kötelezettségeit és a programelemeket (a kedvezményezettnek adható segítséget) a program elvárt kimenetét; a mérhetőség alapjául szolgáló sikerkritériumokat és a szerződésszegés szankcióit.

 

e.) A programok megvalósításában közreműködő személyek, szervezetek neve.

 

1)      Nógrád Megyei Munkaügyi Központ

2)      A program lebonyolításáért felelős szervezet elnöke és az alábbi munkatársak a tevékenység megjelölésével:

A)    Programigazgató:

-          Irányítja, motiválja a mentorokat. Ellenőrzi heti, havi szinten a munkájukat, az arra készült nyomtatványokkal adminisztrálva. Ez egyben a vezetői munka megítélésének alapjául is szolgálnak.

-          Kapcsolatot tart a bázisgazdákkal, (személyes, telefon, internet) meghallhatja észrevételeiket és ezekről feljegyzéseket készít.

-          A program kedvezményezettjeinek lakását, telephelyét, fejenként háromhavonta személyesen látogatja, fejlődésüket figyelemmel kíséri.

-          Havi – a program befektetési szakaszában heti - szinten ellenőrzi a könyvelést.

-          Kapcsolatot tart a települések polgármestereivel, jegyzőivel. Indokolt esetekben az iskolaigazgatókkal, osztályfőnökökkel, gyermekvédelmi felelősökkel.

-          Kapcsolatot tart a Megyei Munkaügyi Központ igazgatójával, és a program felelősével (Ez lehet az igazgató, ha a program még nem megyei kiterjesztésű és az igazgató nem tud erre státuszt biztosítani.).

-          Havonta értekezletet tart a mentoroknak.

-          Negyedévi beszámoló. Részt vesznek a mentorok, a civil szervezet vezetője, a Megyei Munkaügyi Központ igazgatója (esetleg+programfelelős), a települések polgármesterei, és/vagy jegyzői.

 

B)    Mentor: 3 fő.

-          A kedvezményezettek kiválasztásától kezdve figyelemmel kíséri tevékenységüket, folyamatosan segíti és ellenőrzi munkájukat.

-          Napi kapcsolatot tart a bázisgazdákkal, telefonon, vagy interneten.

-          Heti kapcsolatot tart a települések polgármestereivel és/vagy jegyzőivel, és a gyermekvédelmi felelősökkel. Indokolt esetben, egy településen is több napon keresztül munkát végez. Ha egy probléma meghaladja erejét, kompetenciáját, hatáskörét, azonnal értesíti a programigazgatót.

-          Kapcsolatba lép a területén működő civil szervezetekkel, vállalkozásokkal és elemzi a programmal szembeni attitűdjük szerint.

-          Figyelemmel kíséri a kedvezményezettek gyermekeinek életkörülményeit, tanulmányi előmenetelüket, a bázisgazdák és az igazgatók, osztályfőnökök segítségével.

-          Részt vesz a termékek értékesítésének stratégiai, logisztikai előkészítésében és végrehajtását ellenőrzi, támogatja.

 

C)    Bázisgazda. 10 fő

-          A kedvezményezettek köréből kerül ki. Olyan személy, aki megfelel a kiválasztás kritériumainak, de azzal a többlettel rendelkezik, hogy önerőből, fejlődő állattenyésztési és/vagy növénytermesztési gyakorlatot folytat.

-          Kapcsolatot tart a mentorával, a polgármesterrel és/vagy a jegyzővel, az iskolaigazgatóval, osztályfőnökkel, gyermekvédelmi felelőssel.

-          Folyamatosan, igény szerint segíti a két programban résztvevőket, különösen a „Jóllakott gyermek” programban résztvevőket.

-          Felügyeli a program végrehajtását és észrevételeit feljegyzi. Probléma esetén azonnal értesíti a mentort, aki köteles aznap, de legkésőbb másnap kiszállni a helyszínre.

-          Kezeli, hasznosítja a telephelyén, vagy egy erre kijelölt helyen létrehozott megújuló energiaforrást (Az arra településenként speciálisan meghatározott célra.) és az ebből fakadó haszonból többletjövedelemre jogosult.

 

6)      A Munkaügyi Központ kirendeltségei: (Salgótarján, Szécsény)

7)      A települések polgármesteri hivatalai: (Salgótarján; Etes; Karancsalja; Karancslapujtő; Karancskeszi; Karancsberény; Egyházasgerge; Mihálygerge; Litke; Ipolytarnóc)

8)      A településeken dolgozó gyermekvédelmi előadók és védőnők.

9)      A kedvezményezettek gyermekei által látogatott iskolák igazgatói.

 

f.) A program megvalósításának időtartama

 

Első hónap, a mentorok felvétele, gyorsfelkészítése, kedvezményezettek kiválasztása, a végleges arányok kialakítása, üzleti terv elkészítése, logisztikai terv.

Az előzetes tervek szerint, az I. programrészben 40-45-en vesznek részt, maximum 200000 Ft/fő támogatási főösszeggel, a II. programban 45-55-en vesznek részt 1-2 millió Ft/fő támogatási főösszeggel, az egyéb projektekben 5-10-en vesznek részt 1-3 millió forint főösszeggel. Itt jegyzendő meg, hogy a kisipari, kézműves kereskedő, szolgáltató területen figyelembe vesszük az önfoglalkoztatóvá válás pályázat kapcsolását is. Ez egy fontos vezetői, mentori elemző feladat.

Az első hónapban a kedvezményezettek kiválasztásának terepmunkája közben végzik a mentorok a mentori tanfolyamot.

Második hónapban, a bázisvezetők és a többi kedvezményezett feladatra szabott speciális felkészítése zajlik. Ez alatt elkészül a pontos évi költségvetés a programrészek szerint.

A harmadik hónaptól a tizenkettedik hónapig a gazdálkodások felépítése zajlik és év végi értékelés.

Tizenharmadiktól a huszonegyedik hónapig, a II. programrész résztvevői önfenntartásának menedzselése mentorálása, az I. programrész résztvevőinek felkészítése a lehetséges folytatásra, hogy a II. programrészben részt vehessenek, egy következő programban.

Huszonkettediktől a huszonnegyedik hónapig utánkövetés és összegző tanulmány a referenciaprogramról.

 

g.) A programtól, valamint egyes programelemektől várt eredmény, valamint annak mérése, értékelésének módja.

 

1)      Az I. alprogramtól elvárt eredmény:

A kedvezményezettek a felhasznált vetőmagok állatok és a program első szakaszára (első év) kapott takarmány segítségével, folyamatosan ellátják a családot zöldséggel növényi és állati fehérjével és szénhidráttal. Az állatállomány a második évtől képes eltartani saját magát takarmánnyal az értékesítés révén.

A második év végén saját vetőmag készlettel rendelkeznek.

A gyerekeket a napi tanulás mellett bevonják a háztartási, élelmiszer-termelő munkába.

A program végére készen állnak egy új program keretén belül önfoglalkoztatóvá válni. A program alatt megismerkednek valamelyik működő projekt keretében egy kézműves szakmával, vagy részt vesznek valamilyen támogatott szakmaszerző tanfolyamon.

2)      A II. alprogramtól elvárt eredmény:

A kedvezményezettek a felhasznált vetőmagok állatok és a program első szakaszára (első év) kapott takarmány segítségével, folyamatosan ellátják a családot zöldséggel növényi és állati fehérjével és szénhidráttal. Az állatállomány a második évtől képes eltartani saját magát takarmánnyal az értékesítés révén.

A második évtől képesek önfenntartóvá tenni a növény és állattenyésztésüket, mialatt értékesítés révén meg tudják keresni a minimálbért.

A gyerekeket a napi tanulás mellett bevonják a háztartási, élelmiszer-termelő munkába.

Mindkét alprogramban résztvevő kedvezményezettek részt vesznek a közösségi összejöveteleken, amelyek a tapasztalatcsere mellett közösségépítő célokat szolgálnak. Együttműködnek a bázisgazdával és egymással. Tevékenységükről naplót vezetnek és havi mérleget készítenek.

3)      A III. alprogramtól elvárt eredmény:

A vállalt szakma ismereteit megtanulják. Aki vállalkozóvá válik, vagy főállású munkatárssá, a programvezető és/vagy az elnök irányításával megbízható partner, vagy beosztott. A vállalkozó önálló munkarendet és a továbbiakban üzleti tervet képes készíteni magának. A beosztott önálló, kreatív és fegyelmezett, megbízható.

4)     A 10 bázisgazda:

A program alatt képes a többletszolgáltatást felhasználva, gyakorlati és elméleti segítséget nyújtani a kedvezményezetteknek, miközben a saját gazdasága fejlődik és a program befejeztével képes kölcsönös megelégedésre a szerepét megtartani. (Együttműködési szerződéssel dokumentálva, bázisgazda-kedvezményezett viszonylatban.) A mentorral és a kedvezményezettekkel folyamatos kapcsolatot tart. (Naplóval dokumentálva, elektronikusan.) Legalább havonta továbbítja a mentornak a tevékenysége dokumentumait.

5)      Az eredmény mérése:

- A kedvezményezettek naplója havi mérlege alapján.

- A bázisgazdák naplója, interakciós eseményei, havi összegzése alapján.

- A mentorok havi beszámolóra és a mentori értekezlet alapján. (Interakciós és szakmai eseménynapló. Pénzügyi beszámoló.)

- Negyedéves értékelés alapján. (A programigazgató szakmai és pénzügyi beszámolója.)

- Az első év zárása utáni bázisgazdai, mentori és programigazgatói beszámolója alapján.(Szakmai, pénzügyi)

- A program végi összegző tanulmány alapján. A negyedéves és éves beszámolók mérési adatai a közgazdasáilag-pénzügyileg kvantifikálható sikerkritériumok; az abszolút számok szerinti kimenet; a befektetési-megtérülési index; és az egy főre jutó munkahelyteremtési index, másrész a szoiálpszichológialag kvantifikálható mutatók, amelyek előre nem követelhetőek; az egy főre jutó interakciós index; a kohéziós index, elégedettségi index és értékhierarchia. Harmadrészt nem kvantifikálható szubjektív mélyinterjúk a két év élményeiről.

6)      Az értékelés módjai:

- Papíralapú napló, és havi mérleg a kedvezményezettek részéről.

- Elektronikus napló és havi jelentés a saját gazdasági, ill. a kedvezményezettekkel kapcsolatos tevékenységéről.

- Elektronikus szakmai és pénzügyi havi beszámoló a mentor részéről.

- Kapcsolattartási napló a mentor és a programigazgató részéről.

- A mentor és a programigazgató személyes látogatása alapján készült emlékeztető.

- A programigazgató által tartott havi beszámolók jegyzőkönyve.

- A programot lebonyolító szervezet éves zárszámadásának ide tartozó fejezetei.

- A programot lebonyolító szervezet éves mérlege.

 

h.) A programtervben meghatározott célok megvalósulása értékelésének gyakorisága,

 

A fentiek értelmében, a havi mentori értekezlet és a negyedéves programigazgatói értékelés szerint a gyakoriság havi szintű.

Ezen felül, mivel a program első hónapjaiban felkészítés és a beruházás, beszerzés zajlik, az értékelés szükség szerinti gyakoriságú lesz. Lehet heti is.

 

i.) A program teljes költségvetése

 

1)      A programot alkotó munkaerőpiaci szolgáltatások, támogatások költsége:

100.000.000 Ft

 

Az I. alprogramban résztvevők 200.000 Ft/fő átlagos támogatását alapul véve 45 főre

9 millió Ft.

A II. alprogramban résztvevők 1,3 millió Ft/fő átlagos támogatását alapul véve 45 főre 58,5 millió Ft

A III. alprogramban részt vevők 2 millió Ft/fő átlagos támogatását alapul véve 6 főre

12 millió Ft

A bázisgazdák és a szervezet székhelyén a kedvezményezettek javára befektetésre kerülő javak összege

20.5 millió Ft.

(Ide tartoznak a nagyobb értékű időszakosan használandó kisgépek, a bázisgazdáknál megosztva felállítandó csirkekeltetők, palántanevelő fóliasátrak, üvegházak egy kísérleti szélgenerátor és/vagy geotermikus energiaforrás.

 

2)      A program működtetésének (a programirányítás, a programmal kapcsolatos kommunikáció és a monitoring) költségei:

Vezetői, mentori, bázisgazdai költségek(két évre): 50.000.000 Ft.

-          Bér és járulékai:

Vezető:                                                                                       10 millió forint

3 mentor: (Tartós munkanélküliek köréből.)                               18 millió forint

Könyvelés:                                                                                    1 millió forint

Sofőr: (Tartós munkanélküliek köréből.)                                     6 millió forint

Összesen:                                                                                    25 millió. forint

 

-          Dologi költségek:

            1 db 9 személyes autó                                                                10 millió forint

            1 db személyautó a vezetőnek:                                                    3 millió forint

1 db számítógép és nyomtató a vezetőnek:                                 0,3 millió forint

                14 db laptop                                                                                   1,4 millió forint

                14 db mobil telefon:                                                                       0,3 millió forint

                Összesen:                                                                                      15 millió forint

 

-          Működési költségek:

          14 db UPC internet+vonalas telefon előfizetés:                             3 millió forint

          14 db Pannon mobil /flotta/ előfizetés.                                           1,5 millió forint

          Utiköltség:                                                                                       5,5 millió forint

          Összesen:                                                                                         10 millió forint

 

A program végösszege 150.000.000Ft, azaz százötvenmillió forint

(Az utiköltség előre nem számolható ki pontosan egyénenként részletezve, a futott km eltéréseit és az üzemanyag árak, a bérlet árak, ill. a jegyárakat figyelembe véve. Az összes utiköltségbe, az egyszerűség kedvéért beletartozik a két autó egyéb fenntartási költsége is. A vezető feladata lesz a végösszeggel 2 éven át gazdálkodni.)

 

A programban részt vesz 96 „kedvezményezett” 1 főállású gépkocsivezető és 3 mentor, mint munkanélküli és a programigazgató, aki nem föltétlenül munkanélküli.

 

Salgótarján, 2011-07-26

 http://felemeltfejjel.blogspot.hu/2012/12/felemelt-fejjel-program-terve.html

 

Rákos Csaba

Kék forgatag.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 30
Tegnapi: 19
Heti: 54
Havi: 30
Össz.: 41 774

Látogatottság növelés
Oldal: "Felemelt fejjel" program-terv, amelyből pályázati kiírást lehet készíteni.
"Hal helyett hálót!" Önfoglalkoztatás állami segítséggel. - © 2008 - 2024 - felemeltfejjel.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »